Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.06.2017

Ewa Winnicka na festiwalu Pałac Reporterów

W niedzielę 18 czerwca Ewa Winnicka, autorka książki „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson" będzie gościem Mariusza Szczygła podczas wydarzenia Pałac Reporterów na placu Defilad w Warszawie! Początek o godz. 18.05.

Mariusz Szczygieł zgromadził w jednym miejscu - na placu Defilad - zgromadził najważniejsze wydawnictwa i najlepszych autorów reportażu. Impreza zacznie się o godz. 12. Zaplanowano targi książek, podczas których będzie można zdobyć autograf ulubionego autora, rozmowy z pisarzami, a na koniec Klancyk i Prawda Muzyczna.

Plan festiwalu:
12-20 Targi książek
16- 19.30 Wywiady Mariusza Szczygła z autorami i autorkami
20- 20.45 Klancyk z serii „NON-FICTION"
21.30-22.30 Mariusz Szczygieł i Res Factum Projekt: koncert Prawda muzycznie

Pierwsza biografia najbogatszej Polki w historii

„Jeśli wrócę, to tylko rolls-royce'em” – mówi przyjaciołom jesienią 1967 roku i wyjeżdża z Polski.
Kiedy kilka lat później odwiedza ojczyznę, jest już żoną starszego o ponad czterdzieści lat potentata branży kosmetycznej. I milionerką.

Kim była Barbara Piasecka Johnson? Kochającą męża wielką kolekcjonerką i filantropką czy przebiegłą łowczynią majątków? Dobrodziejką, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską, czy kapryśną bogaczką z ciągłymi napadami furii? To bajka o współczesnym Kopciuszku czy o Królowej Śniegu, która nie uznaje kompromisów?
I wreszcie: jaki los czeka człowieka, który z dnia na dzień dostaje wszystko, co można kupić za pieniądze?

Przytaczając opowieści wieloletnich pracowników, służących i znajomych państwa Johnsonów, Ewa Winnicka pozwala zobaczyć codzienne życie za bramą ich luksusowej rezydencji. Od ubogich polskich imigrantów po jeden z najsłynniejszych rodów, którego żadne pieniądze nie zdołały ocalić przed skandalami i nieszczęściem – reporterka pokazuje, jak zaskakująco spełnia się czasami amerykański sen.