Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

11.12.2015

Dorwać Mistrza: Joanna Olczak-Ronikier

W piątek 11 grudnia zapraszamy do Krakowa na 18. spotkanie z cyklu Dorwać Mistrza, którego bohaterką będzie Joanna Olczak-Ronikier, autorka „Wtedy. O powojennym Krakowie", laureatka nagrody Nike za książkę „W ogrodzie pamięci". Gośćmi będą Dorota Segda, Tomasz Fiałkowski, Stanisław Radwan, całość poprowadzi Jerzy Illg. Spotkanie odbędzie się na Scenie im. St. Wyspiańskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej przy ul. Straszewskiego 21-22 o godz. 19.

Dorwać Mistrza to propozycja spotkań realizowanych przez Wydawnictwo Znak od 2007 roku.
Nie bez powodu wybrany został tak prowokujący tytuł. Celem cyklu jest sprowadzenie Mistrzów z piedestału, zaproszenie ich do inspirującej wymiany myśli, czasem sprowokowanie do udziału w intelektualnym happeningu. Spotkania cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności, pomagając wielu ludziom - zwłaszcza młodym - w poszukiwaniu autorytetów i przewodników, dzięki którym mogą odnajdywać kierunkowskazy, inspirujące idee, hierarchie wartości.

Środowisko Wydawnictwa Znak zainicjowało przed kilkoma laty działalność Latającego Uniwersytetu, gośćmi spotkań byli między innymi: Czesław Miłosz, Władysław Bartoszewski, Ryszard Kapuściński. Pomysł spodobał się mieszkańcom Krakowa, na spotkania przychodziły tłumy, których nie mogła pomieścić żadna uniwersytecka sala. Z czasem Latający Uniwersytet Znaku przekształcił się w Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera, zaś idea otwartych spotkań dyskusyjnych żyje swoim życiem i wydaje bogaty plon w działalności publicznej innych krakowskich wydawnictw i szkół wyższych.

Książki