Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.08.2020

Dorota Karaś, Marek Sterlingow i Mirosław Tryczyk w Sopocie

W czwartek w Sopocie rozpoczyna się IX Festiwal Literatury „Literacki Sopot".

Wyjątkowi goście oraz bogaty program wydarzenia: liczne spotkania, debaty, pokazy filmowe, warsztaty, czytania performatywne, stworzą niepowtarzalną atmosferę oraz przeniosą wszystkich uczestników do niezwykłego świata literatury w nadmorskim Sopocie.

Ponieważ w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa wejściówki na spotkania z autorami są limitowane, organizatorzy zaplanowali streaming spotkań online na stronie internetowej i profilu FB.

My zapraszamy szczególnie na spotkania z naszymi autorami:

czwartek, 20 sierpnia
Spotkanie z Dorotą Karaś i Markiem Sterlingowem na temat książki „Walentynowicz. Anna szuka raju" poprowadzi Paweł Goźliński, Sopoteka - godz. 17

sobota 22 sierpnia
Spotkanie z Mirosławem Tryczykiem o jego książce „Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć" poprowadzi Agata Passent, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże - godz. 17

Festiwal to nie tylko spotkania z literaturą i debaty, ale też możliwość udziału w targach książki, warsztatach, seansach kinowych czy czytaniach performatywnych. Wśród przygotowanych dla uczestników aktywności znajdzie się również wypoczynek w plenerowej czytelni.

Literacki Sopot to festiwal, który odbywa nieprzerwanie od 2012 roku, zawsze w drugiej połowie sierpnia. Co roku organizatorzy wybierają kraj, którego literatura staje się motywem przewodnim całego wydarzenia. Gościem honorowym 9. edycji jest Kanada, a hasłami wiodącymi są dystopia oraz manipulacja - uważana za nieodłączny element współczesnych mediów. Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Książki