Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.09.2014

Dobrze zbalansowana lektura

Bartek Chaciński, szef działu kultury w „Polityce" poleca książkę Michała Bardela Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata.

Michał Bardel złapał mnie na cykl kryminalnych opowieści o winnicach całego świata, od których każdorazowo wychodzi do bardziej praktycznych informacji. (...) Szlachetność opisów smaków i aromatów oraz przyziemne ludzkie historie tworzą naprawdę dobrą, zbalansowaną lekturę.

Książka Zbrodnia i wina uświadomiła mi, co tak bardzo cenię w winie. To produkt nieskończenie różnorodny, odporny na globalizację. Niepowtarzalny, jak doświadczenie obcowania z muzyką - każdorazowo inne. Jak piosenka, jak melodia - pisana w milionach, często podobna, ale nieidentyczna. Nie poddało się nigdy standaryzacji (...), pozostało niezależne z natury. Nie sposób go poznać w całości i nie sposób poznać do końca. A do tego ten niezwykły dźwięk bąbelków wina musującego...

Cała recenzja pt. „Piję muzykę i słucham wina" dostępna pod tym linkiem

 

Zniewalająca książka o winie i jego mrocznych sekretach

Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie!

Praktyczny przewodnik dla miłośników wina:

• jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną
• jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji
• jakich win możesz szukać w supermarkecie
• po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego
• czym kierować się przy wyborze wina na prezentSzukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze kulinarne gadżety:

Zobacz jak je otrzymać