Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.03.2020

Dni Tischnerowskie odwołane

Jest już oficjalna decyzja: tegoroczne Dni Tischnerowskie nie odbędą się w planowanym terminie. Nie odbędzie się też na razie II Kongres Tischnerowski, który miał je poprzedzać.

 

„To, co było do niedawna jeszcze tylko wielce prawdopodobne, stało się - wbrew naszym nadziejom - rzeczywistością", napisał w specjalnym komunikacie Zbigniew Stawrowski, dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera, głównego organizatora Dni i równocześnie organizatora kongresu. „W obliczu nasilającej się epidemii oraz decyzji podjętych przez Rząd RP zmuszeni jesteśmy zrezygnować z organizacji 20. Dni Tischnerowskch, których realizację zaplanowaliśmy w terminie 22-25 kwietnia br.

Trudno przewidzieć dalszy scenariusz zdarzeń, ale chcielibyśmy potwierdzić, że gdy pojawi się tylko taka możliwość przystąpimy do organizacji Dni Tischnerowskich - nie wiemy, czy to będzie jesienią tego roku (np. w październiku), czy też dopiero wiosną przyszłego. O nowym terminie będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zaplanowany program wciąż pozostaje aktualny. Co więcej, wiodący temat Dni - »Solidarność jest jeszcze przed nami« - okazał się w pewnym sensie profetyczny. Wszyscy stajemy obecnie przed niebywałym, niespodziewanym wyzwaniem. Obyśmy potrafili w nadchodzących dniach zdać egzamin z naszej solidarności i naszego człowieczeństwa".

Na późniejszy termin przełożono również II Kongres Tischnerowski, który miał się odbyć w dniach 20-22 kwietnia. Mamy nadzieję, że nowe terminy obu imprez będziemy mogli podać Państwu w najbliższych miesiącach.

 

Na zdjęciu wykład Hansa Joasa podczas 17. Dni Tischnerowskich. Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.

Książki