Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

10.08.2014

Debata z prezydentem Kielc

10 sierpnia o godz. 17.00 Wojciech Lubawski, prezydent Kielc i współautor książki Małgorzata idzie na wojnę, zaprasza do Jędrzejowa na debatę upamiętniającą setną rocznicę wymarszu kadrówki.

 

W debacie „I Kompania Kadrowa - między mitem a czynem" weźmie również udział Tomasz Natkaniec, dziennikarz i drugi autor książki.

Serdecznie zapraszamy!

plakat malgorzata

 

Spotkanie z: z Tomaszem Natkańcem oraz Wojciechem Lubawskim

Data spotkania: Niedziela, 10 sierpnia 2014

Godzina: 17:00

Gdzie: Centrum Kultury w Jędrzejowie (Al. J. Piłsudskiego 3)

Prowadzący: Kamil Janicki

Jeśli nie zabije go wojna, zrobi to ona

Ma ją poślubić, lecz nie pojawia się w kościele. Rusza z Józefem Piłsudskim, by bić się o wolną Polskę. W oczach Małgorzaty nie znajduje to usprawiedliwienia. Urażona duma i złamane serce pięknej mistrzyni sztuk walki domagają się zemsty. Żadna wojna jej nie powstrzyma.

Awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

„Małgorzata idzie na wojnę” to powieść napisana przez dwóch przyjaciół, którzy swoją pasję i zamiłowanie do poszukiwań starych dokumentów spletli z pełną humoru i szaleństwa historią pięknej Małgorzaty. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość pewnemu kawalerzyście.