Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.07.2017

Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice?

Czy kiedykolwiek się zastanawiałeś, co byś zrobił, gdyby Twój najlepszy przyjaciel zniknął bez śladu w nieznanych okolicznościach? Jak wpłynęłoby to na Twoje życie?

Nicolette też nigdy o tym nie myślała. Wakacje tuż po zakończeniu liceum upływały jak każde inne, aż do pewnego dnia, kiedy wraz z grupą znajomych udała się do okolicznego wesołego miasteczka. Po tym wieczorze jej przyjaciółka, Corinne Prescott, nie wróciła do domu. To był moment, który zmienił całe życie nie tylko młodej absolwentki liceum, ale także jej przyjaciół oraz wszystkich mieszkańców miasteczka. Dziewczyny nigdy nie odnaleziono... Po 10 latach, gdy Nicolette ułożyła sobie życie na nowo z dala od swojego rodzinnego miasta, otrzymuje wiadomość: „Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę". Ta krótka informacja wystarczyła, by koszmar sprzed lat powrócił. A z nim zaginięcie kolejnej dziewczyny, nowe śledztwo, nowe podejrzenia i oskarżenia, a przede wszystkim nakręcająca się spirala strachu. Czy znajdzie się w tym miasteczku ktoś, kto nigdy nie kłamał? Kto stoi za tajemniczymi zniknięciami młodych dziewczyn?

Megan Miranda w swoim najnowszym thrillerze „Miasteczko kłamców" trzyma czytelnika napięciu, które nie ustępuje ani na chwilę. Misternie skonstruowana fabuła przysporzy czytelnikowi gęsiej skórki i takich emocji, że przez długi czas nie będzie potrafił o niej zapomnieć.

 

Megan Miranda

Miasteczko kłamców

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice?

Byliśmy miasteczkiem pełnym strachu.
Ale byliśmy również miasteczkiem pełnym kłamców.


Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich, ukochanego z liceum i mroczną tajemnicę. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę”. Tyle wystarczy, by wróciła do domu.

Wkrótce po jej przyjeździe do miasteczka znika bez śladu kolejna dziewczyna. Ostatni raz widziano ją, kiedy wchodziła do lasu, tego samego, który Nicolette zna od dziecka. Tajemnica z przeszłości wraca ze zdwojoną siłą, nakręcając spiralę strachu i oskarżeń. Atmosfera w Cooley Ridge się zagęszcza, podejrzani są wszyscy, choć każdy ma alibi. Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice?

Misterna fabuła. (...) Czytając "Miasteczko kłamców" czujesz się jak podczas przejażdżki na roller-coasterze.
„Publishers Weekly”

Megan Miranda – amerykańska pisarka, jej pierwszy thriller "Miasteczko kłamców" zyskał status bestsellera, budząc zachwyty krytyków i czytelników.