Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.03.2016

Czy Watykan boi się zjawisk nadprzyrodzonych?

Są na świecie zjawiska, których nie sposób wytłumaczyć odwołując się wyłącznie do naukowych argumentów. Kategoryzujemy je jako „cudowne", ale czy słusznie? Dlatego, że w sposób bezpośredni dotykają sfery wiary i emocji, zjawiska te często są przedmiotem manipulacji. Przed poczuciem zakłopotania może nas uchronić nowa książka Johna Thavisa, watykanisty, autora opublikowanego przez Znak „Dziennika watykańskiego".

Jakie kryteria muszą spełniać objawienia czy proroctwa, aby zostały uznane za prawdziwe? Które uzdrowienia czy opętania należy rozpatrywać w kategoriach nadprzyrodzonych, a które medycznych czy psychiatrycznych. Większość z nas nie wie, jakie jest oficjalne stanowisko Stolicy Apostolskiej wobec poszczególnych kwestii. John Thavis - człowiek, który o Watykanie wie niemal wszystko - zdradza tajemnice, jakie odkrył w czasie swojej trzydziestoletniej pracy w Rzymie. W swojej książce odpowiada na pytania, które wielu katolików uważa za kontrowersyjne, jak działalność banków relikwii czy przekazywanie fiolek krwi papieża kościołom, instytucjom i osobom prywatnym. Autor pokazuje także, że Kościół nie ucieka od tematów prowokacyjnych czy zaczepnych, jak domniemany, tajemniczy teleskop „Lucyfer", przez który watykańscy astronomowie przeszukują niebo, oczekując nadciągającego pozaziemskiego bóstwa.

„Tajemnice watykańskich proroctw", to nie tylko sensacyjna i wciągająca lektura, ale także wiarygodne kompendium wiedzy na temat zjawisk z pogranicza wiary i rozumu. Jak napisano w jednej z recenzji: „To, co sprawia, że tę książkę rzeczywiście trudno odłożyć, to niezliczone historie mówiące o pracy, przekonaniach i doświadczeniach religijnych prawdziwych ludzi."

Przeczytajcie fragment

Książki