Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

14.03.2016

Czy Watykan boi się zjawisk nadprzyrodzonych?

W marcu w Znaku ukaże się nowa książka Johna Thavisa dziennikarza, który o Watykanie wie niemal wszystko. W „Tajemnicach watykańskich proroctw" ujawnia zakulisową walkę między wiarą a rozumem toczącą się w sercu Watykanu.

Książka porusza tajemnicze i sensacyjne tematy dotyczące Stolicy Apostolskiej. Autor bada sprawy zjawisk nadprzyrodzonych, nieuznanych objawień, Całunu Turyńskiego, cudów i opętań, egzorcyzmów; opisuje stosunek Watykanu do zjawisk nie z tej ziemi, działalność banków relikwii, przekazywania fiolek krwi papieża, kanonizacyjnego lobbingu. Thavis wyjaśnia, dlaczego jedne objawienia Kościół uznaje za prawdziwe, a inne nie. Książka ma bardzo mocne oparcie faktograficzne - to nie teorie spiskowe, ale prawdziwe informacje.

Przeczytajcie fragment

Czy Watykan boi się zjawisk nadprzyrodzonych?

Objawienia, proroctwa, cudowne uzdrowienia i opętania. Wszystkie łączy jedno – trudno je wytłumaczyć, odwołując się wyłącznie do naukowych argumentów. Natomiast Watykan zadziwiająco często nabiera w tych sprawach wody w usta. Tymczasem pytania, które pozostają bez odpowiedzi, rozpalają umysły wielu chrześcijan. Dlaczego Kościół nie chce uznać objawień w Medjugorie? Dlaczego kuria rzymska starała się zatuszować egzorcyzmy odprawiane przez papieża Franciszka? Dlaczego wokół procesów o uznanie świętości bł. Matki Teresy i św. Jana XXIII narosło tyle niejasności?

John Thavis – człowiek, który o Watykanie wie niemal wszystko – zdradza tajemnice, jakie sam odkrył w czasie trzydziestoletniej pracy w kurii rzymskiej, oraz porusza tematy, o jakich jeszcze nikt nigdy nie odważył się głośno powiedzieć. Są rzeczy, które trudno ogarnąć rozumem.