Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

06.05.2014

Cudownie uzdrowiona w Krakowie

W dniach 6-7 maja 2014 Floribeth Mora Diaz odwiedzi wiernych w stolicy Małopolski. Jej spotkania połączone będą z promocją książki Elżbiety Ruman Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II, wydanej w marcu przez Wydawnictwo Znak.

Plan spotkań w Krakowie:

6 maja (wtorek) - Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach - od godz. 18.00 spotkanie, wcześciej o godz. 17.00 msza święta

7 maja (środa) - Księgarnia Matras, Rynek Główny 23 - początek o godz. 18.00

7 maja - parafia św. Salwatora, ul. Kościuszki - od godz. 19.30

Wiara, rodzina i szczęśliwe życie Floribeth - wszystko zostaje poddane próbie, gdy dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Lekarze dają jej tylko kilka dni życia. Flori leży sparaliżowana w łóżku i z całą rodziną ogląda w telewizji uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II. Wspólnie modlą się o cudowne uzdrowienie. Następnego dnia kobieta wstaje z łóżka, a rodzina i lekarze nie mogą w to uwierzyć. Wkrótce o wydarzeniu dowiaduje się Watykan i uznaje je za cud. Cud, dzięki któremu Jan Paweł II został świętym.

Autorka, Elżbieta Ruman, spotkała się z bohaterką w jej własnym domu; poznała jej rodzinę, sąsiadów, lekarzy i duszpasterzy. Stała się uczestnikiem poruszającego świadectwa wiary, która przywraca życie.

Niezwykła tajemnica cudu Jana Pawła II

„Uzdrowiona” to poruszająca i bardzo osobista opowieść o kobiecie, której historia stała się dowodem w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II.

Dzień beatyfikacji Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz − jak większość Kostarykańczyków − spędziła ze swoim mężem przed telewizorem. Oglądali watykańskie uroczystości, trzymali się za ręce, modlili się i… płakali. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta dowiedziała się, że to mogą być jej ostatnie chwile.

Diagnoza lekarska była jednoznaczna. Nieoperacyjny tętniak mózgu.

Wobec bezsilności medycyny pozostawała im modlitwa. „Karolu Wojtyło, pomóż nam!” – modliła się z rodziną. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że te z żarliwością wypowiadane słowa modlitwy tak wiele zmienią w jej życiu.

Lektura tej książki pozwala zbliżyć się do tajemnicy cudu, zapewnia głębokie przeżycia duchowe każdemu wierzącemu człowiekowi.