Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.01.2017

Cień czerwonej róży - poezja Anny Piwkowskiej

W niedzielę 29 stycznia zapraszamy do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na kolejny Krakowski Salon Poezji. Wiersze Anny Piwkowskiej czytać będą Anna Radwan i Aleksandra Batko (PWST). Gościem specjalnym będzie poetka. Oprawę muzyczną zapewnią Łukasz Pawlikowski (wiolonczela) i Konrad Ligas (akordeon). Scenariusz napisał Bronisław Maj. Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące można odbierać w kasie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w sobotę poprzedzającą spotkanie od godziny 9 do wyczerpania limitu miejsc. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W Salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów krakowskich, gwiazdy z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z tymi mniej znanymi.

Do tej pory odbyło się prawie 500 takich spotkań, w których wystąpili między innymi: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Magdalena Cielecka, Anna Dymna, Anna Polony, Anna Radwan, Anna Seniuk, Maja Ostaszewska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Jan Nowicki, Edward Linde-Lubaszenko, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Sojka, Anna Cieślak, Urszula Grabowska, Krzysztof Kolberger, Zofia Kucówna.

 

Książki