Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.11.2014

„Beksińscy” nominowani do "Pióra Fredry"

Bestsellerowa biografia Magdaleny Grzebałkowskiej znalazła się w gronie pięciu tytułów walczących o tytuł Książki Roku 2014 w konkursie „Pióro Fredry".

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek, wydanych w Polsce w danym roku. Ocenie jury podlegają wartości merytoryczne, literackie, edukacyjno-poznawcze, a także wysoki poziom edytorski oraz typograficzno-artystyczny.

- „Nominowaliśmy książki odwołujące się do potrzeb intelektualnych i estetycznych czytelników" - powiedział dr Jan Choroszy, jeden z jurorów konkursu.

Ogłoszenie laureata nastąpi 4 grudnia o godz. 20.00, podczas uroczystej gali we wrocławskim Afrykarium. Zwycięzca otrzyma statuetkę „Pióra Fredry" autorstwa Agnieszki Leśniak-Banasiak.

Gala otworzy 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które będą trwać w dniach 4-7 grudnia 2014 na Dworcu Wrocław Główny.

Trzymamy kciuki za naszą Autorkę!

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.