Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.12.2014

Ameryka oczami Marka Wałkuskiego

W pierwszych dniach grudnia autor Ameryki po kaWałku spotka się z Warszawiakami aż dwukrotnie.

2 grudnia (wtorek) o godz. 19.00 Marek Wałkuski będzie gościem Programu 3 Polskiego Radia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Jakub Strzyczkowski.

4 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w księgarni Matras przy al. Solidarności 113 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Tomasz Kosiorek.

Zapraszamy serdecznie!

fot. archiwum prywatne autora/profil na FB

Pozytywne Stany, czyli Ameryka, jakiej nie poznasz z przewodników

Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych? Dlaczego nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają „na chwilę”, zostają tam na zawsze? W swojej najnowszej książce Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności.

Poznawaj Amerykę kaWałek po kaWałku:

• zajrzyj do wnętrza policyjnego radiowozu
• poznaj ludzi o stuwatowych uśmiechach
• udaj się na podwórkową wyprzedaż
• odwiedź zamieszkany przez mormonów stan Utah
• poczuj moc silnika harleya-davidsona
• oddaj się przyjemnościom w rozmiarze XXL
• weź udział w nieudolnie przeprowadzonym skoku na bank

Marek Wałkuski jest dziennikarzem Polskiego Radia. Mieszka w Stanach Zjednoczonych od dwunastu lat i kawałek po kawałku testuje je na własnej skórze. Jego korespondencje dla radiowej Trójki przeszły już do legendy, a poprzednia książka (Wałkowanie Ameryki) podbiła czytelników. Kolej na porcję z ulubionymi kąskami Wałka.