Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

04.09.2014

Aleksandra Szarłat o "Celebrytach z tamtych lat"

W czwartek 4 września zapraszamy warszawiaków na spotkanie wokół książki Celebryci z tamtych lat. O życiu w minionej epoce opowiedzą wielkie gwiazdy PRL-u: Krystyna Kofta, Hanna Bakuła i Wojciech Gąsowski.

 

zaproszenie

 

Po rozmowie z autorką i jej gośćmi uczestników spotkania zapraszamy na klimatyczny dancing.

fot. Lidia Popiel

Spotkanie z: Aleksandrą Szarłat

Data spotkania: Czwartek, 04 września 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Restauracji Mozaika (ul. Puławska 53, Warszawa)

Prowadzący: Sylwia Chutnik

Nieznane anegdoty
i opowieści z życia największych sław PRL

Skandalami z ich udziałem żył cały kraj. Kreowali trendy, spełniali się artystycznie, zadzierali z władzą i cenzurą, czasem szokowali. To dzięki nim socjalistyczna Polska, szary kraj z betonu, nabierał czasem zupełnie niezwykłych barw. Kalina Jędrusik, Daniel Olbrychski, Stanisław Mikulsku, Beata Tyszkiewicz, Maryla Rodowicz, Andrzej Łapicki, Wojciech Gąssowski i wielu innych. Czy można ich nazwać celebrytami? Oczy całego kraju zwrócone były właśnie ku nim.
Jak się bawili? Jak spędzali wolny czas? Skąd brali ekstrawagancje stroje? Czym jeździli? Gdzie należało bywać, by trafić do towarzyskiej śmietanki?

Aleksandra Szarłat maluje barwny portret celebryckiego świata minionej epoki, który wzbogaca cała masa żartobliwych anegdot opowiadanych przez samych bohaterów tamtych czasów. Wiele z nich nigdy dotąd nie była jeszcze publikowana!

Książka jest sentymentalną opowieścią o tym, jak wyglądało życie za kulisami ówczesnego showbiznesu, tak różnego, niejednokrotni ciekawszego od tego, który znamy współcześnie.

Plotki, historie prawdziwe i legendy o gwiazdach PRL-u układają się w pasjonującą opowieść o słodko-gorzkich czasach, które – choć bywały trudne – wciąż przez tak wielu darzone są ogromnym sentymentem.