Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

C. W. Gortner

Księżniczka Watykanu. Opowieść o Lukrecji Borgii

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Opowieść o kobiecej sile i o niewinności, którą trzeba poświęcić

Borgiowie – najpotężniejsza rodzina świata. Bezwzględni i niebezpieczni, drapieżni i zepsuci do szpiku kości, nie cofną się przed niczym, aby sięgnąć po władzę.

Kiedy Rodrigo Borgia zostaje papieżem, jego młodziutka córka Lukrecja staje się pionkiem w bezwzględnej politycznej grze. W wieku trzynastu lat zmuszona do pierwszego małżeństwa, stopniowo wchodzi w świat kłamstw i spisków.

Aby w nim przetrwać, Lukrecja szybko uczy się knucia intryg, a obudzona w niej kobiecość sprawia, że poznaje smak zakazanych namiętności.

Papieska córka doskonale opanowuje reguły okrutnej gry, lecz jej celem jest jedno – przetrwanie. I zemsta na tych, którzy ją skrzywdzili.

***

"Księżniczka Watykanu" to historia kobiety, której przyszło żyć w epoce niespotykanego przepychu i nikczemnych intryg. To opowieść o kobiecej sile i o niewinności, którą trzeba poświęcić, aby pokonać los przypieczętowany przez krew przodków.

Oprawa miękka

Format: 155x235

Liczba stron: 460

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-04-24

ISBN: 978-83-240-3746-9

Tytuł oryginalny: Vatican Princess

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Przeczytaj także

Opowieść o kobiecej sile i o niewinności
Postać Lukrecji Borgii owiana jest czarną legendą. Zdeprawowana, nikczemna i podstępna nimfomanka goszcząca w swoim łożu ojca i rodzonego brata. Zgrabne dziewczę, o obliczu jak żywcem wyjętym z obrazów mistrza Rafaela, które na palcu nosić miało pierścień wyposażony w nasączoną trucizną igłę.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Książka jest dostępna w wybranych księgarniach stacjonarnych od 11 kwietnia 2017

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.