Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Maria Nurowska

Dom na krawędzi

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Drzwi do piekła"

Daria po wyjściu na wolność ucieka do Zakopanego, nie chce już być pisarką, zmienia imię i uczy się życia od nowa. Jednak wkrótce więzienna przeszłość upomni się o nią w bardzo nietypowy sposób. Za pieniądze odziedziczone w spadku Daria buduje pensjonat, w którym pewnego dnia zjawia się Iza, by bez skrupułów podrzucić jej na wychowanie swoją córkę Olę. Daria, stając się w zasadzie matką dziewczynki, odzyskuje dzięki niej wiarę w siebie i wiarę w drugiego człowieka. Wkrótce też spotyka miłość swojego życia, Pawła, przy którym wreszcie staje się spełnioną kobietą.

Z czasem Daria odkrywa, jak trudne jest macierzyństwo, ale dzięki temu postanawia podjąć próbę zbudowania relacji z własną matką.W pensjonacie Darii pojawi się również Agata, Kochanka i Zuzanna. Każda z nich, choć bardzo związana z przeszłością, na swój sposób pomoże Darii w tworzeniu nowej siebie, a Agata stanie się nawet jej oddaną przyjaciółką i powierniczką. Po latach Iza upomni się jednak o względy swojej córki i uczyni to w sposób bezpardonowy. W odpowiedzi na jej słowa Daria postanawia napisać swoje ostatnie dzieło - list, w którym opisze, jak bardzo zasłużyła na miłość Oli.

Ale Dom na krawędzi, to nie tylko opowieść o matkach i córkach, to przede wszystkim piękna i przejmująca historia odkrywania i budowania kobiecości.

Data pierwszego wydania: 2012-08-20

Materiały o książce

Maria Nurowska o swojej książce

Recenzje

Odnaleźć siebie
50 43
Wsi spokojna, wsi wesoła, azylu doskonały. Tym właśnie dla Marty jest Bukowina Tatrzańska. Tak, dobrze widzicie Marty, nie Darii. Nasza bohaterka zmienia imię, kupuje telefon komórkowy (przed jej odsiadką takiego czegoś nie było - wyobrażacie to sobie?) chce stać się incognito dla otoczenia, budować nową siebie bez balastu przeszłości. Sprzedaje odziedziczoną willę i wyrusza na podbój gór, do miejsca które ją złamało i w pełni odmieniło, które pokazało jej, że jak się chce, to można.
>>> czytaj więcej
Poruszająca opowieść o kobiecej sile
113 63
Na początku tego roku do księgarń trafiła książka Marii Nurowskiej „Drzwi do piekła". Już przed oficjalną premierą było o niej głośno. Mówiono, że to najodważniejsza książką autorki, w żaden sposób niepodobna do jej poprzednich powieści. Akcja „Drzwi do piekła" rozgrywa się głównie w żeńskim zakładzie karnym, gdzie główna bohaterka, Daria Tarnowska trafia po zabójstwie swojego męża, Edwarda. Maria Nurowska bez ogródek opisywała rzeczywistość obowiązującą za kratami, nie stroniła od opisów przemocy i wykorzystywania seksualnego, a mimo to udało jej się stworzyć poruszającą powieść, w której wartości takie jak miłość, przyjaźń i umiejętność wybaczenia wysuwają się na pierwszy plan.
>>> czytaj więcej
Jak silna potrafi być kobieta
128 70
To kontynuacja Drzwi do piekła Marii Nurowskiej. Odważnej książki, która poruszyła polską literaturę. W pierwszej części poznajemy Darię Tarnowską, która zabiła swojego męża i trafiła do tytułowego piekła, czyli więzienia dla kobiet, w którym spędziła sześć lat. Wbrew okropności tego miejsca okazało się ono dla niej swoistego rodzaju wybawianiem i drogą do odnalezienia własnego ja. Poszukiwania samej siebie Daria kontynuuje w drugiej części. Po wyjściu z więzienia bohaterka nie wie, co ze sobą zrobić. Nie chce wracać do domu, który niesie ze sobą tyle złych wspomnień i negatywnych emocji. Do domu przepełnionego strachem, samotnością i ... śmiercią.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.