Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.05.2017

Maglowanie Wagla

W środę 17 maja zapraszamy do krakowskiego kina Kijów na 20. spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza" z udziałem Wojciecha Waglewskiego oraz gości specjalnych: Urszuli Dudziak, Wojciecha Bonowicza, Jerzego Jarniewicza i Mateusza Pospieszalskiego. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.
Inspiracją spotkania jest książka „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe. Wojciech Waglewski w rozmowie z Wojciechem Bonowiczem"

Wojciech Waglewski - jeden z najbardziej niezwykłych i wszechstronnych polskich artystów. Muzyk legendarnego Osjana i założyciel kultowego Voo Voo, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, mąż, ojciec, przyjaciel. Z poetą Wojciechem Bonowiczem spotykał się przez ponad 10 lat, by rozmawiać o muzyce, podróżach, rodzinie, miłości, dołkach, o życiu. Ze spotkań tych powstał wielowymiarowy portret nieobecnego „na ściankach" i plotkarskich portalach antycelebryty.
Taka rozmowa zdarza się raz na pięćdziesiąt lat!

Spotkanie rozpocznie się w środę 17 maja o godz. 18 w kinie Kijów.Centrum (al. Krasińskiego 34). Wejście na spotkanie za zaproszeniami do odbioru od 10 maja w kasie kina Kijów. 

„DORWAĆ MISTRZA" to propozycja spotkań realizowanych od 2007 roku przez Wydawnictwo Znak. Nie bez powodu wybrany został taki prowokujący tytuł. Celem cyklu jest sprowadzenie Mistrzów z piedestału, zaproszenie ich do inspirującej wymiany myśli, czasem sprowokowanie do udziału w intelektualnym happeningu.
Dotychczas zrealizowano 19. spotkań, w których udział wzięli m.in.: Václav Havel, Władysław Bartoszewski, Norman Davies, Leszek Kołakowski, Andrzej Wajda, ks. Michał Heller, Andrzej Szczeklik, Małgorzata Szejnert, ks. Adam Boniecki, Janka Ochojska, Wiesław Myśliwski, noblista Vargas Llosa - w spotkaniach uczestniczyło ponad 17 tysięcy widzów.

Środowisko Wydawnictwa Znak zainicjowało przed laty działalność „Uniwersytetu Latającego Znaku" - cyklu spotkań z ludźmi takimi jak, Norman Davies, Czesław Miłosz, Władysław Bartoszewski, Ryszard Kapuściński. Pomysł spodobał się mieszkańcom Krakowa, na spotkania przychodziły tłumy, których nie mogła pomieścić żadna uniwersytecka sala. Z czasem „Uniwersytet Latający Znaku" przekształcił się w Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera, zaś idea otwartych spotkań dyskusyjnych żyje swoim życiem i wydaje bogaty plon w działalności publicznej innych krakowskich wydawnictw i szkół wyższych.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Miasto Kraków

Taka rozmowa zdarza się raz na pięćdziesiąt lat!

Gdy podczas koncertu rozciął sobie rękę, nawet tego nie poczuł. Adrenalina sprawia, że gra, póki nie padnie.
Gdy ktoś nazywa go polskim Stingiem, dostaje piany.
Twierdzi, że muzyka pozwala ludziom poukładać swoje emocje.
Jeden z najbardziej niezwykłych i wszechstronnych polskich artystów. Muzyk legendarnego Osjana i założyciel kultowego Voo Voo, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, mąż, ojciec, przyjaciel.
Z poetą Wojciechem Bonowiczem spotykał się przez ponad 10 lat, by rozmawiać o muzyce, podróżach, rodzinie, miłości, dołkach, o życiu. Ze spotkań tych powstał wielowymiarowy portret nieobecnego „na ściankach” i plotkarskich portalach antycelebryty.