Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.03.2017

Konkurs na rysunek inspirowany książką „Kłopot z kobietami"

Małe mózgi, słabe ręce i skłonność do histerii - jeszcze dwieście lat temu tak o kobietach mówili niektórzy mężczyźni. Ale czy to, aby na pewno źle świadczy właśnie o kobietach...?

Stwórz rysunek lub komiks, na którym pokażesz, jakie zachowania mężczyzn wobec kobiet Cię bawią, denerwują lub skłaniają do refleksji. Inspiracją może być historia lub Twoje osobiste obserwacje i doświadczenia. Jury będzie brać pod uwagę nie tylko umiejętności plastyczne, ale także przekaz, poczucie humoru i pomysłowość.
Prace przesyłajcie na adres: [email protected] do 12 marca 2017 włącznie. W jury zasiądzie Marta Frej i Małgorzata Halber.

Zwycięzca otrzyma bon na 300 zł do wydania w sklepie Marty Frej www.memshirt.com/ oraz zestaw pięciu książek, a praca zostanie opublikowana na fanpag'u Marty Frej na Facebooku. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają zestawy trzech książek. Wyniki zostaną ogłoszone 15 marca na fanpage'u Znaku. Do dzieła!

Regulamin

Wszystko, co wiemy o kobietach, powiedzieli mężczyźni

Małe mózgi, słabe ręce i skłonność do histerii – kobiety nie zostały stworzone do wielkości… Znacznie lepiej byłoby, gdyby zajęły się szydełkowaniem i nie sprawiały więcej kłopotów…

Już sam genialny Karol Darwin zauważył, że na kartach historii dominują przede wszystkim wybitni mężczyźni. Wielki filozof Artur Schopenhauer ogłosił, że kobieta nigdy nie stworzy żadnego oryginalnego dzieła, ponieważ nie posiada „uwłosienia geniusza”. Jan Jakub Rousseau uważał natomiast, że kobiety powinny oddawać się wyłącznie temu, co dla nich naturalne – zadowalaniu innych.

Wszystko, co wiemy o kobietach, powiedzieli mężczyźni. Przez wieki filozofowie i naukowcy (rzecz jasna płci męskiej!) prześcigali się w dziwacznych teoriach o ich naturze. Spychali je na margines, twierdząc, że to nieszkodliwe, choć kłopotliwe istoty. Jacky Fleming swoimi rysunkami w przewrotny i błyskotliwy sposób raz jeszcze opowiada nam tę historię. Przestrzega, że nie zawsze powinniśmy wierzyć we wszystko, co wpajają nam wielkie autorytety.