Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.08.2016

Jestem Panią Furią, gdy...

Wraz z Grażyną Plebanek, autorką powieści „Pani Furia" chcemy, aby pod hashtagiem #panifuria zgromadziły się w internecie kobiety, które pragną opowiedzieć, w jakich chwilach ogarnia je niepohamowana FURIA, co powoduje w nich wściekłość.

Załóż koszulkę „Pani Furia" (do zdobycia na fanpage Grażyny Plebanek), weź do ręki „Panią Furię" - sfotografuj się, wrzuć zdjęcie na Facebook lub Instagram i dokończ zdanie: „Jestem Panią Furią, gdy..."
Możesz dokończyć zdanie, jak chcesz.


W naszej akcji chcemy zwrócić uwagę na to, co dręczy współczesne kobiety, oraz pokazać, jak istotną rolę w naszym codziennym życiu pełni lub powinna pełnić literatura, której autorzy nie boją się tematów tabu. Zapraszamy wszystkie kobiety do udział w akcji #panifuria - znajdźmy się pod tym znamiennym hashtagiem, mówiąc wspólnym kobiecym głosem.

 

Nie każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest.

Wygląda jak gwóźdź. Za dużo włosów, za chuda, za wysoka. Do nikogo nie pasuje i dla nikogo nic nie znaczy. Dla matki jest wyłącznie darmową pomocą domową, chłopak traktuje ją jak kolejny numer w katalogu podbojów, a małżeństwo to tylko kontrakt.

Coraz częściej czuje złość. Wie jednak, że nie może jej okazać. Nie wolno, zwłaszcza kobiecie, zwłaszcza obcej.
Ale furia, raz obudzona, będzie krążyć w ciele.

Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum.
Zaskakująca i odważna.


Grażyna Plebanek, jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek, mistrzyni wciągającej narracji, autorka bestsellerów, m.in. Dziewczyn z Portofino i Nielegalnych związków (wydanych także w USA i Wielkiej Brytanii). Mieszka w Brukseli. Przygotowując się do pisania Pani Furii, studiowała afrykańską literaturę mówioną oraz uczestniczyła w policyjnych patrolach.