Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.04.2019

Kim piszesz? Podstawy pisania dla młodzieży - warsztaty z Anną Cieplak

 

Już niebawem,13 kwietnia, odbędą się w Krakowie warsztaty z panią Anną Cieplak w ramach Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Jak pisać i kim pisać? Tego dowiecie się podczas warsztatów z Anną Cieplak, autorką m.in. Ma być czysto oraz Lat powyżej zera. Podstawy pisania to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby tworzyć teksty literackie, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Nie będziemy uczyć „jak dobrze pisać" czy „w jaki sposób pisać", ponieważ nie istnieje uniwersalna metoda, która w dodatku pozwalałaby uniknąć schematów i uproszczeń. Dlatego porozmawiamy raczej o tym, jak można konstruować postać i z czym to się wiąże. Odwołamy się do waszych doświadczeń, czytanych przez was książek oraz przykładowych tekstów literackich.

Będziecie samodzielnie konstruować krótkie formy literackie (zdania, dialogi, metafory), pracując na kategorii „bohatera/bohaterki". Nie obędzie się także bez ćwiczeń - indywidualnych oraz grupowych - z tworzenia bohaterów literackich. Prowadząca poruszy również kwestie językowe, społeczne i psychologiczne. Nie wyjdziecie z warsztatów z gotowym schematem pisania, ale ze świadomością, że budowanie narracji to złożony proces, który opiera się na autorskiej ścieżce oraz wymaga pracy.

Warsztaty są kierowane dla uczniów szkół licealnych. Doświadczenie pisarskie nie jest wymagane do wzięcia udziału w zajęciach.

Aby zapisać się na zajęcia, napisz do nas na adres [email protected]

Więcej o warsztatach - tutaj 

 

Powieść o dorastaniu w latach 2000+.
O pierwszym pokoleniu, które nie pamięta PRL-u, i ostatnim urodzonym bez smartfona w ręku.
Dźwięk modemu, godziny spędzone na Gadu-Gadu, granie w snejka i szok po śmierci Magika.
A ty co pamiętasz z lat 2000+?

Kiedy samoloty uderzają w wieże WTC, Anita postanawia, że nie będzie więcej słuchać Ich Troje. Wraz ze starymi kasetami na śmietniku lądują resztki jej dzieciństwa. Nadchodzi czas Paktofoniki. Ale kiedy nawet Kinematografię zaczynają puszczać na MTV, czas szukać nowej muzyki.

I zdecydować, czy życie na pewno trzeba spędzić w Będzinie, skoro tyle osób już wyjechało.
Oraz co zrobić z możliwościami, których nie dostało żadne poprzednie pokolenie.
***
W roku 2000 świat się nie skończył. Dał nam szanse.
Tylko czy udało się je wykorzystać, skoro wszystko zmieniało się tak szybko?