Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.02.2016

Wygraj kolację z Diane Ducret - konkurs dla blogerów

Już 17 lutego premiera nowej książki Diane Ducret "Zakazane Ciało. Historia męskiej obsesji". Słodko-gorzka opowieść o największym tabu w dziejach.

Dowiedz się więcej o książce, przeczytaj przedpremierowe fragmenty (TUTAJ). Stwórz zapowiedź książki na swoim blogu; napisz dlaczego na nią czekasz. Autora najlepszej zapowiedzi zaprosimy na ekskluzywną kolację z Diane Ducret w Warszawie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają książkę.

Opublikuj zapowiedź na swoim blogu wraz z okładką książki. Wyślij link na [email protected] Na linki czekamy do 11.02.2016. Wyniki zostaną ogłoszone 12.02.2016 na stronie Wydawnictwa Znak na Facebooku.

Regulamin konkursu TUTAJ.

To opowieść pikantna i przejmująca, doprawiona nutą ironii i humoru

Brama, przez którą diabeł dostał się na ziemię. Siedlisko niebezpiecznej kobiecej żądzy.
Błogosławieństwo i przekleństwo kobiet.
Tymczasem… to tylko wagina!


Dla Platona wagina to wierzgające zwierzę. Da Vinci pomija ją na anatomicznych szkicach. Do 1948 r. jest wymazywana z podręczników medycyny, ale już 30 lat później pornograficzny film Głębokie gardło podbija Cannes.
W 1960 r. zdesperowane mieszkanki Kamerunu obalają rząd, publicznie obnażając sromy. W 2006 r. Kolumbijki przez „strajk zaciśniętych ud” rozbrajają mafię narkotykową.
W XIX w. kolonizatorów Afryki szokuje rytuał wydłużania warg sromowych, ale dziś w USA i Europie na zabiegi modelowania narządów płciowych wydaje się miliony dolarów.
W najnowszej książce Diane Ducret pokazuje, jak męskie wyobrażenia na temat kobiecego ciała wpłynęły na życie milionów kobiet od starożytności po współczesność. To opowieść pikantna i przejmująca, doprawiona nutą ironii i humoru. Powinny ją przeczytać wszystkie kobiety i każdy mężczyzna, który chce je lepiej zrozumieć.

Pragnę jedynie przedstawić prawdziwą historię moich poprzedniczek, które podobnie jak ja żyły w owym ciele – pożądanym, a zarazem przeklętym – i często musiały słono płacić za to, jak zostały stworzone.
Diane Ducret