Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ryszard Horowitz

Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora

Wciągająca opowieść o pokonaniu fatum, marzeniu o wolności i spełnionym amerykańskim śnie

Powojenny Kraków, artystyczne kręgi, początki legendarnej Piwnicy pod Baranami. Nowy Jork niczym z serialu „Mad Men” – miasto jazzu, wielkich marzeń i nieograniczonych możliwości. Wszystko to poprzedzone przejściem przez piekło getta i obozów koncentracyjnych.

W swojej autobiografii Ryszard Horowitz, najsłynniejszy polski fotograf i jeden z pionierów współczesnej reklamy, opowiada o przypadku i przeznaczeniu, o trudnej drodze do sukcesu i sile wielkiej miłości. Odkrywa przed nami kulisy bezwzględnego świata show-businessu, mówi o wieloletniej przyjaźni z Romanem Polańskim, o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andym Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.

„ŻYCIE NIEBYWAŁE” ZAWIERA FOTOGRAFIE Z ARCHIWUM RODZINNEGO I ZNAKOMITE PRACE AUTORA.

Oprawa twarda

Format: 163 x 235

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-11-17

ISBN: 978-83-240-3183-2

Opracowanie graficzne: Maciej Buszewicz, Ryszard Horowitz

Przeczytaj także

Ryszard Horowitz na Festiwalu Kultury Żydowskiej
W niedzielę 28 czerwca zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Ryszardem Horowitzem, najsłynniejszym polskim fotografem i jednym z pionierów współczesnej reklamy.
>>> czytaj więcej
„Od zawsze czułem się artystą”
Ryszard Horowitz o trudnej miłości do Krakowa, początkach kariery w Ameryce i o tym, co ukształtowało jego wyobraźnię. Polecamy wywiad na portalu Styl.pl.
>>> czytaj więcej
Horowitz gościł u Bronisława Komorowskiego
Prezydent RP w trakcie spotkania otrzymał m.in. wydaną autobiografię fotografika - Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora.
>>> czytaj więcej
„Życie niebywałe” w Radiowej Dwójce
Piekło obozów, artystyczny Kraków, pulsujący Nowy Jork... Fragmenty autobiografii Ryszarda Horowitza w interpretacji Andrzeja Blumenfelda do słuchania codziennie od 9.45. Początek emisji 24 listopada.
>>> czytaj więcej
Galeria: „Życie niebywałe” w Trójce
Zobacz jak przebiegło spotkanie (24.11) z wybitnym fotografikiem Ryszardem Horowitzem. O trudnej drodze do sukcesu, miłości do jazzu i fotografowania opowiadali m.in. sam autor, Urszula Dudziak i Wojciech Karolak.
>>> czytaj więcej
Ryszard Horowitz jurorem CAMERIMAGE 2014
Podczas trwania festiwalu wybitny fotografik otworzy wystawę „RH75" stworzoną z okazji jego 75. urodzin oraz weźmie udział w spotkaniu wokół autobiografii Życie niebywałe. Zapraszamy do Bydgoszczy!
>>> czytaj więcej
Poznaj „Niebywałe życie” wybitnego fotografika
Pod koniec listopada premiera autobiografii Ryszarda Horowitza. Książkę poleca Magdalena Grzebałkowska, autorka biografii Beksińscy.
>>> czytaj więcej
Ryszard Horowitz odznaczony Orderem Odrodzenia Polski
Horowitz jest uznawany za pioniera efektów specjalnych w fotografii. Znak w listopadzie wydaje jego autobiografię - Życie niebywałe.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Magdalena Grzebałkowska, autorka bestsellerowej książki „Beksińscy. Portret podwójny”

Życie Ryszarda Horowitza jest jak film Hitchcocka. Najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Dziecko ocalone z Auschwitz. Krakowski artysta, wielbiciel jazzu, przyjaciel Piwnicy pod Baranami. Dużo? Nie dla niego. A więc emigracja, studia w Stanach, praca u najlepszych fotografów i w najciekawszych agencjach reklamowych. Spełnienie marzeń? Może dla innych. Fotokompozycja to jego cel. I staje się jej mistrzem. Trudno oderwać się od autobiografii Ryszarda Horowitza, człowieka niejednoznacznego, który doprowadza czytelnika do śmiechu, łez i irytacji. Tak jak powinno być.

Spotkanie z Ryszardem Horowitzem w Polskim Radiu

Partnerzy

  • Canon
  • Camerimage

Recenzje

Fotograf snów
37 35
Trudno wyobrazić sobie dzieło sztuki, które będzie podobało się każdemu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie tylko stwierdzi, że nie jest ono w jego guście, ale będzie potrafił przedstawić kilka cech deprecjonujących je, dowodzących w jego mniemaniu, że nie tylko nie jest ono dziełem sztuki, ale wręcz zwykłą podróbką, tandetą, „piece of shit".
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.