wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Norman Davies

Serce Europy

Tłumaczenie:

Najoryginalniejsza książka o historii Polski!

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Ale tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać. W „Sercu Europy” podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych.

Dzięki temu zabiegowi autor „Powstania ‘44”, „Europy” oraz mnóstwa innych historycznych bestsellerów rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących naszą teraźniejszość. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce nie brakuje niczego.

Polska w „Sercu Europy” to nie tylko geograficzny środek kontynentu. To miejsce, w którym rytm rozwoju europejskiej cywilizacji jest najlepiej słyszalny. Pierwsze polskie wydanie tej książki to gratka dla wszystkich miłośników historii i pisarstwa Normana Daviesa.


Szukasz pomysłu na prezent? Koszulka „Serce Europy” została stworzona specjalnie z okazji wydania najnowszej książki Normana Daviesa

Zobacz jak ją otrzymać


Data pierwszego wydania: 2014-11-17

Tłumaczenie:

Przeczytaj także

Znak trzykrotnie wyróżniony!
W konkursie o Nagrodę Feniksa 2015 Stowarzyszenie Wydawców Katolickich doceniło nasze publikacje.
>>> czytaj więcej
Uważa Polskę za serce Europy i przekonuje do tego świat.
Rozmowa z Normanem Daviesem w lutowym „Twoim Stylu".
>>> czytaj więcej
Norman Davies w Warszawie
Gratka dla miłośników historii i pisarstwa brytyjskiego historyka. Okazja do zdobycia autografu w Sercu Europy, zaskakującej książce o historii Polski, już 26 listopada o godz. 18.00.
>>> czytaj więcej
tu patroni

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.