wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Dariusz Suska

Ściszone nagle życie

Dariusz Suska urodził się w 1968 roku w Złotoryi. Skończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Wydał sześć tomów wierszy, świetnie przyjętych przez krytykę i nominowanych do najważniejszych nagród literackich (Nike, Silesius i Gdynia): "Rzeczy które były światem" (1992), "DB 6160221" (1998), "Wszyscy nasi drodzy zakopani" (2000), "Cała w piachu" (2004), "Czysta ziemia" (2008) i "Duchy dni" (2012). Mieszka w Warszawie.

"Nowe wiersze Dariusza Suski odtwarzają (stwarzają na nowo?) świat jego pierwszych dziecięco-młodzieńczych przeżyć i doznań. To nie jest świat sielsko-anielski; dominują w nim ciemne barwy i czarne wersy. Pamięć i wyobraźnia poety działają jak „szkło / powiększające czas do nierzeczywistości którą jest”, a w pierwszych doświadczeniach dostrzegają przede wszystkim „uwierające nic”. To jest intensywna, poruszająca poezja."
Marian Stala

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 80

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-10-10

ISBN: 978-83-240-4317-0

Przeczytaj także

Dariusz Suska nominowany do Silesiusa
Tomik wierszy „Ściszone nagle życie" Dariusza Suski otrzymało nominację do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2017 w kategorii Książka Roku.
>>> czytaj więcej
Dariusz Suska nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy
Wybrano dwanaście książek, które otrzymały nominację do tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, najstarszej i jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. W kategorii poezja nominację otrzymał Dariusz Suska za tomik „Ściszone nagle życie".
>>> czytaj więcej
Wiersze Dariusza Suski w Teatrze Powszechnym w Łodzi
W niedzielę w łódzkim Teatrze Powszechnym będzie można posłuchać wierszy Dariusza Suski oraz Rainera Marii Rielkego w ramach nowego cyklu spotkań "Sezon w pięknie".
>>> czytaj więcej
Intensywna, poruszająca poezja
„Ściszone nagle życie" to dynamiczna, mroczna, pełna niepokoju podróż do wspomnień z dzieciństwa, próba powrotu do pierwszych doświadczeń świata.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.